Τετάρτη 4 Μαρτίου 2015

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 2015 ΜΕ ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!!

ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 BASKETBALL
ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 2015 ΜΕ ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!!

Σε ένα παιχνίδι-διαφήμιση του αθλήματος, η ομάδα μας κατάφερε και ανέτρεψε το -17(!!!) του πρώτου αγώνα στην Κόρινθο και στέφθηκε Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ-Κ 2014-2015 κερδίζοντας με 68-49
την αντίστοιχη ομάδα του Απόλλωνα Αρχαίας Κορίνθου.

Από το πρώτο δευτερόλεπτο του αγώνα δείξαμε πόσο πολύ θέλαμε αυτόν τον τίτλο. Παίζοντας με πάθος και ψυχή κάναμε ένα εκπληκτικό Α’ ημίχρονο  (36-19) και βρεθήκαμε να έχουμε ισοφαρίσει την εις βάρος μας διαφορά.

Το Β’ ημίχρονο ήταν εκατέρωθεν ένα προπονητικό ρεσιτάλ και ταυτόχρονα 20 λεπτά για παίκτες με γερά νεύρα και καθαρό μυαλό.! Ο Απόλλωνας με πιεστική άμυνα μείωσε τη διαφορά έως και τους 9 πόντους  αλλά το ταλέντο και η θέληση για νίκη που δείξαμε στα τελευταία λεπτά μας χάρισαν την νίκη και τον τίτλο.
Δεμένη ομάδα με πολύ καλούς παίκτες ο Απόλλωνας , είναι σίγουρο ότι θα πρωταγωνιστήσει την επόμενη χρονιά με την καθοδήγηση του πολύ έμπειρου και ικανού coach Βλάσση.

Πολύ καλή η διαιτησία των κ. Πετρόπουλου Βασ. και Σωτηρόπουλου Σωτ. σε ένα, αντικειμενικά, δύσκολο αγώνα.
Η συμμετοχή και η στήριξη των φιλάθλων μας ήταν συγκλονιστική και βοήθησε απίστευτα στην καλή ψυχολογία των παικτών μας.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά μας και ασφαλώς συγχαρητήρια στον προπονητή μας  Μανώλη Μαρκόγιαννη που με την εμπειρία του και την άψογη καθοδήγηση οδήγησε αυτούς τους εξαιρετικά ταλαντούχους παίκτες σε έναν ακόμη τίτλο για την ομάδα μας.