Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2011

ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΝΑΥΠΛΙΟ 2010: 52-58

Δεύτερη νίκη για την ομάδα μας,αυτή τη φορά εκτός έδρας, με αντίπαλο τον Τήρωνα Αγ. Θεοδώρων.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας ελλειπή αφού εξωαγωνιστικές υποχρεώσεις καθυστέρησαν το βασικό μας σέντερ ο οποίος ενσωματώθηκε μόλις στο 2ο ημίχρονο, με αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Τήρωνα να δεσπόζει κάτω από τα καλάθια με τον ύψους 2.14 Ξενάκη να κάνει πάρτυ μέσα στη ρακέτα και τους αντιπάλους να προηγούνται στο ημίχρονο με 13 πόντους διαφορά (32-19) παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των περιφερειακών μας. Η είσοδος του Κοκκάλα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε τις ισορροπίες και με αντεπίθεση διαρκείας η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει 2 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού. Μάλιστα κρατώντας τους αντιπάλους στα τελευταία 3΄55΄΄ χωρίς πόντο (52-46) κατάφερε με ένα σερί 0-12 να κάνει την τέλεια ανατροπή και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος.
Διαιτητές του αγώνα οι Κουτσοδήμος - Τζαμάκου.
Τα αποτελέσματα των 10λέπτων ήταν: 18-10, 14-9, 13-18, 7-21.
ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 (Φιλίνης): Μπούνος, Γεωργούσης, Τοκατλίδης, Λεβέντης, Παπαβασιλείου, Παπασαράντος Ι., Παπασαράντος Γ., Τσοτσόκος, Ντόντος, Κοκκάλας.